JÕUSAAL TEADLIKULE TEGIJALE

Sportlik ja positiivne ellusuhtumine ning sellest tekkinud suurepärane enesetunne on osa täisväärtuslikust ning tervislikust elust.

Just selliste unistuste elluviimiseks ning soovides pakkuda vaid parimat oleme loonud suurima ning parima varustusega jõusaali Eestis. Paljude treenijate arvates ideaalse keskonna, kus veeta aktiivselt liikudes aega ja täita kõik oma sportlikud unistused.

1700 ruutmeetri suuruse avara ja valgusküllase jõusaali sisustamisel on lähtutud ideest, et klubis saaksid treenida nii algajad, edasijõudnud kui ka tippsportlased, olenemata vanusest ja soost.

Kui klubi avamisel, 2008. aastal, ühendasid kolm oma ala spetsialisti - Ott Kiivikas, Marek Morozov ja Argo Ader- oma rohkem kui 15 aasta pikkuse kogemuse ning valisid välja sobivad seadmed, et parimal moel oleks võimalik rahuldada kõikide harjutajate vajadusi, siis tänaseks oleme kuulda võtnud ka teiste alade tippude soove ja nõuandeid. Kettaheite olümpiavõitja Gerd Kanter nägi ühel oma võistlusreisil unikaalset venitustrenažööri ning palus, et ka Sparta sellise endale hangiks - tänaseks on ta kõigi treenijate rõõmuks meil olemas.

Meie jõusaalist võib leida veel MM-i hõbemedalimehe, tõstja Mart Seimi näpunäidete järgi kasutusele võetud seljapingi ning jõutõstmise rekorditekahuri Margus Silbaumi soovitatud kükipuuri. Rääkimata tipptasemel tõstekangidest, mida kasutavad lisaks Seimile ka teised tipptõstjad.

Jõusaali ala on jaotatud kuueks:

  • Eraldi kardioala koos venituspaigaga asub teisel korrusel ning sellelt avaneb vaade esimese korruse vabaraskuste ja trenazööride alale.
  • Vabaraskuste ja trenažööride ala, kus on olemas kõik vajalik oma keha mitmelülgseks treenimiseks.
  • 5 spetsiaalselt eraldi seisvat tõstepõrandat raskejõustiku harrastajatele.
  • Power Plate ala
  • CrossCore treeningala
  • Poksiala

Sparta jõusaalis jagavad juhtnööre ning juhendavad seadmete käsitlemist oma ala tunnustatud spetsialistid Argo Ader ja Siim Kelner. Lisaks nendele viivad personaaltreeninguid läbi ka kogenud juhendajad Janika Koch-Mäe, Maris Kajari ning Sten Põldsamm. Jõutõstjaid juhendab eesti suurim rekorditepurustaja Margus Silbaum.

Küsimuste või probleemide tekkides tasub alati nõu küsida meie treeneritelt  – nad aitavad meelsasti.

Loe treenerite kohta lähemalt:

Sparta jõusaali on oma üldfüüsilise treeningu kohaks valinud mitmed sporditipud. Meie tõstepõrandal püstitab oma isa Alar Seimi käe all uusi rekordeid Eesti tugevaim mees, MM-i hõbemedalist Mart Seim.

Meie jõusaalis kohtab sageli kettaheitetitaane Gerd Kanterit ja Märt Israeli, jooksjat-kaugushüppajat Ksenja Baltat ning kuulitõukaja Raigo Toompuud. Samuti Eesti rekordiomanikku vasaraheites Ann-Maria Orelit, ujuja Martti Aljandit, triatleete Kirill Kontšagarovit, Marko Albertit, purjetaja Anna Pohlakut, vehklemiskoondise raudvara Erika Kirput, suusatippu Kein Einastet, jooksutähte Roman Fostit ning sõudemeistrit Allar Rajat. Tehnikaalade ärtu ässadest lihvivad Spartas oma füüsilist vormi krossigladiaatorid Priit Rätsep, Indrek Mägi, Juss Laansoo ning autosportlane Martin Rump.

Sparta jõusaalis pakutavat kasutavad ka mitmed pallimänguvõistkonnad - lisaks Eesti meeste- ja naiste võrkpallikoondisele ka FC Flora jalgpalli- ja Tallinna Selveri võrkpallimeeskond.

Kõik nad kiidavad kui ühest suust Sparta jõusaali avarust ning mitmekülgset trenažööride valikut. Sparta jõusaali on leidnud ka meie muusikamaailma raskekahurväelased Tanel Padar, Ott Lepland, Uku Suviste, Liis Lemsalu, Cool D ning vanameister Erich Krieger.

Muutmaks treeninguid efektiivsemateks ja eesmärgipärasemateks, pakume soovijatele ka personaaltreeneri abi. Personaaltreening tähendab treeneri poolt vaid Sulle pühendatud aega.

Lisaks personaalsele treeningkavale von võimalik lasta koostada endale ka individuaalne toitumiskava.

Loe veel:

Jõusaalis treenija põhitõed

Miks on vaja personaaltreenerit?

Kuidas peaks jõusaali treeninguid alustama 40-aastane mees?

USA armee treeningvahend CrossCore jõudis Spartasse

Egle Eller-Nabi: keegi pole loodud ülekaaluliseks

Vaata veel:

Argo Ader: Sparta jõusaal laieneb ja areneb!

Sparta jõusaali laienemine

Taavi Koovit õpetab kasutama Kinesise trenažööre

Eesti koondise võrkpallurid Spartas

Uruguay jalgpallikoondis Sparta jõusaalis

Uruguay jalgpallitäht Diego Forlan Spartas