Sparta suusagrupp pakub väljundit nii tippudele kui harrastajatele

Ajaloost on teada, et esimesed murdmaasuusatamise võistlused peeti 1767. aastal  Norras Kristianias. Taliolümpiamängude kavva on murdmaasuusatamine kuulunud 1924. aastast.

Spartas on murdmaasuusatamine olnud au sees klubi avamisest, 2008. aasta sügisest saadik. 

2009. aasta kevadel asus Sparta suusatiimi peatreeneri kohale kunagine tippsportlane ja endine Türgi koondise peatreener Jaanus Teppan, keda iseloomustab suurepärane oskus anda oma  oskusi edasi nii tippudele kui ka harrastajatele.

Täna on Sparta suusasektsioon jaotatud kaheks – tippude ja harrastajate grupiks.

Sparta suusatiimi alguseks võib pidada 2008. aastal loodud tippsportlaste gruppi, kuhu teiste hulgas kuulusid Aivar Rehemaa, Kaspar Kokk, Piret Pormeister ja Priit Talves. Jaanus Teppani lisandumisega sai tiim ka professionaalse treeneri.

Sparta suusatiimi liikmete parimateks saavutusteks on 2010. aasta Eesti meistrivõistlustel vabatehnikaga sprinditeatesõidu pronksmedal. Mitmel korral on vabariigi meistrivõistlustel poodiumile astunud ka Aivar Rehemaa, Kaspar Kokk, Piret Pormeister ja Martti Himma. 

Samuti on Sparta suusatajad võitnud individuaalarvestuses Eesti meistritiitleid, esindanud Eesti koondist MK- etappidel, MM-il, OM-idel. Aktiivselt on kaasa löödud ka erinevatel suusamaratonidel. 

Sparta liige Priit Talves krooniti ka 2011. aastal Estoloppeti üldvõitjaks.

Tipptiimi kõrvale tekkis 2010. aasta sügisel ka harrastajate suusagrupp, mida samuti hakkas juhtima Jaanus Teppan koos abiliste, 2000. aasta Vasaloppeti võitja Raul Olle, üldfüüsilise ettevalmistuse treeneri Marius Undi, toitumisspetsialist Margus Silbaumi ning jõusaalitreeeneri Argo Ader.  

Harrastajate suusagrupi eesmärgiks on pakkuda pealinna harrastussuusatajatele tipptasemel suusanõuandeid, ühist treening- ja võistlusväljundit ning laiendada suusasõprade sportlikku silmaringi.

Nii Sparta harrastajate grupi, kui ka tipptiimi liikmete hooaja peastartideks on lisaks Tartu maratonile Vasaloppet ja Marcialonga.

Kohtumiseni trennis!