Uudiseid Spartast

Ats Sõnajalg krooniti Järvakandis Eesti meistriks krossijooksus

20:52 09. mai 2021

Järvakandis peetud Eesti meistrivõistlustel krossijooksus tuli 4 km distantsil Eesti meistriks spartalane Ats Sõnajalg. Kokku osales 27 spartalast.

Eilne võit oli Atsi üsna pika jooksjakarjääri esmakordne individuaalne meistritiitel kergejõustiku jooksudistantsil. Varasemast on Atsil kapis hõbedad (viimane sel talvel 3000 m distantsil) ja pronksid. Atsil on varasemast ka orienteerumise sprindidistantsi meistritiitel. Kas varem on sama sportlane võitnud Eesti MV kulla nii krossijooksus kui ka orienteerumises? Kas Ats tegi ajalugu?

Atsi jooks oli algusest lõpuni meistriklassist dikteerides tempot stardist finishini. Atsi kommentaar: täna oli elu parim vorm.

1. Ats Sõnajalg 11.36 (viimane km 2.49)

2. Karel Hussar 11.39

3. Olavi Allase 11.52

Peale Atsi oli meeste 4 km distantsil rajal veel 7 spartalast.

Peale sügis-talvist vigastusteperioodi on vorm taastumas Leonid Latsepovil, kes saavutas tubli 5.koha (aeg 12.08). Leolt võib suvel kindlasti oodata edukaid jookse staadionil.

Andry Soo - EESTI MEISTER U23 vanuseklassis!

Andry lõpetas meeste arvestuses 7.kohal (12.14), kuid sellest olulisem oli võit U23 vanuseklassis. Andry jooksis väga hea viimase 1 km ringi, olles viimase ringi paremuselt 3.mees (eespool vaid päeva kaks kiireimat Ats ja Karel). Andrylt võib ka suvel oodata edukaid jookse staadionil alates distantsist 1500 m.

Järgmised kohad:

14. Martin Vilismäe (12.56)

16. Riho Kirsipuu (13.03)

19. Peep Jalakas (13.09)

20. Taavi Tambur (13.13)

21. Urmo Kallakas (13.14)

Naiste 4 km distantsil oli Spartat esindamas Pille Hinn. Stardist eraldus 3-liikmeline juhtgrupp Liis-Grete Arro, Kelly Nevolihhin ja Pille Hinn, kes võitlesid medalitele finishijooneni. Pillele tasuks väärt PRONKSMEDAL, mis on talvise 3000 m hõbeda kõrval selle aasta teiseks medaliks.

1. Kelly Nevolihhin 14.18

2. Liis-Grete Arro 14.26

3. Pille Hinn 14.30

Silmapaistva jooksu tegid ka meie U20 vanuseklassi noormehed Kert Kask ja Oliver Annus, kes lõpetasid hõbemedali ja 4.kohaga.

Kert on juba kogenud võistleja, kes on esindanud ka Eesti koondist Balti riikide matšil. Seekord tegi Kert taktikaliselt küpse jooksu ja võttis tänase päeva maksimumi.

Oliver liitus Sparta treeningutega talvel ja debüüt 4.kohaga üllatas kõiki.

U18 poistest saavutas 3 km distantsil Risto Pernits tubli 6.koha. Risto on selles vanuseklassis esimest aastat ja järgmisel aastal võib samas vanuseklassis võidelda medalile.

Meil oli palju jooksjaid stardis ka nooremates vanuseklassides (U14, U16), kes treenivad Marius Undi ja Maile Mangussoni treeninggruppides. Parimad kohad jäid tihedas konkurentsis teise kümnesse, aga tulevik on lootustandev.

Sparta eest oli kokku võistlemas 27 jooksjat. Kõik andsid endast parima ja olid väga tublid!