Uudiseid Spartast

Olga Andrejevale riputati tänavu kaela Eesti mv. pronksmedal.

Spartalastele Eesti kergejõustiku meistrivõistlustelt 4 medalit

17:58 30. juuli 2018

Nädalavahetusel toimunud Eesti meistrivõistlustel kergejõustikus saavutasid spartalased neli pronksmedalit, mis riputati Olga Andrejeva, Brit Rammuli, Roman Fosti ja Genro Paasi kaela.

3000 meetri takistusjooksu stardis oli avapäeval Ats Sõnajalg, kelle kaitsta oli mullune hõbemedal. Kuigi seekord jooksis Ats uue isikliku rekordi 9.25,46, tuli leppida neljanda kohaga, kaotusega 0,16 sekundit pronksmedali võitjale.

Naiste takistusjooksu stardis oli kahe aasta tagune Eesti meister Olga Andrejeva, kes oli eelmisel aastal hõbemedalil. Olga jooksis nädal tagasi maratoni ja lisaks sellele ei hellitanud ka laupäevane ilm, sest just selle jooksu ajal tuli meeletu hoovihm. Tulemuseks siiski tugev pronksmedal, ajaga 11.54,29.

Naiste 1500m jooksu stardis olid tublid Brit Rammul ja Maria Veskla. Brit sai kaela pronksmedali ajaga 4.43,02. Tõelise üllatusega sai hakkama Maria Veskla, kes saavutas 4. koha isikliku rekordiga 4.57,55.
Meeste 1500m jooksus olid stardijoonel Andry Soo ja Martin Tamm, mõlemad tegid isiklikud rekordid. Andryle tõi 4.10,11 7. koha ja Martinile 4.13,35 10. koha.

Teisel päeval teenisid pronksid Genro Paas vasaraheites (60.25m) ja Roman Fosti 5000m jooksus (14.41,17).

Brit Rammul võitis naiste 800m jooksus neljanda koha. Naiste 5000m jooksus oli Pille Hinn seitsmes, Olga Andrejeva kaheksas ja Maria Veskla üheksas.
Meeste 800m jooksus oli Martin Tamm 15nes, Andry Soo 11nes ja Hardy Kaska 14nes.