Rühmatreeningute uudised

Spartas alustab treeninguid Taekwon-Do guru Jean Feller.

Sparta tunniplaani lisanduvad Taekwon-Do treeningud

11:12 17. aprill 2017

Alates 2. maist lisanduvad meie rühmatreeningute tunniplaani Taekwon-Do treeningud, mida juhendab Soomest pärit 7. dan-tasemel tipptreener Jean Feller. Maikuus algavad treeningud esmaspäeviti ja teisipäeviti kell 19.30, alates 5. juunist esmaspäeviti ja kolmapäeviti kell 19.30.

Belgia pealinnast Brüsselist pärit Jean Feller on:

  • Rahvusvaheline Taekwon-Do õpetaja, 7. dan
  • Soome koondise peatreener 2003-2010
  • Soome Taekwon-Do liidu president 2003-2011
  • On loonud kokku 20 erinevat Taekwon-Do klubi
  • Juhtinud vähemalt 100 inimest musta vöö eksami sooritamiseni
  • Kahekordne Maailma Taekwon-Do liidu preemia laureaat
  • Seljataga rohkem kui 10000 personaaltreeningu tundi
  • Juhtinud Tallinnas Taekwon-Do treeninguid üle kahe aasta

Jean, tere tulemast Spartasse. Mida võivad Taekwon-Do huvilised Spartas Sinu treeningutest oodata?

"Õpime treeningutel ala põhitehnikat: lööke, kaitset ja nende erinevaid kombinatsioone. Enesekaitse osas õpime alguses nö. Taekwon-Do pehmemat versiooni, ent peatselt liigume edasi selle ala iseloomulikule otsekoheselt kõvale tehnikale ja proovime ka treenimist realistlike olukordade kaudu. Suve lõpus saavad huvilised soovi korral sooritada ka vööeksami - sellest teavitame huvilisi ette."

Miks inimestel tasuks tulla Taekwon-Do treeningutele Spartasse?

"Hoolimata sellest, kuidas inimene on siiamaani sportinud, kas käinud jõusaalis, mänginud jalgpalli või tegelenud aeroobikaga, võib öelda, et Taekwon-Do toetab kõiki teisi spordialasid. Nii mõnigi usin jõusaalihunt on tulnud Taekwon-Do trenni ja üllatunud, kuidas see ala on arendanud tema painduvust, kuidas kere keskosa on tugevnenud ja selle kaudu on ka jõusaalis treenimise võimekus kasvanud.

Võin omast kogemusest öelda, et isegi golfarid on saanud Taekwon-Dost abi - paremakäeline mängija on tänu sellele võitluskunstile õppinud edukalt kasutama ka vasakut poolt. Selle tagab Taekwon-Do mitmekülgne treening. Tegemist on elutruu võitluskunstiga, mida võib harrastada igas vanuses ning igast soost huviline. Kui soovid tervikuna toimivat keha ja tugevat psüühhikat, siis Taekwon-Do on just Sinule mõeldud."

Missugune on Sinu "treenerikäekiri", mida inimesed võivad Sinu treeningutest oodata?

"Trenne viib minu kõrval läbi 1. dani omanik Verner Rannamets. Taekwon-do ei ole lihtsalt rühmatreening, vaid läheneme igaühele personaalselt. Kuna ala on mõeldud kõigile harrastajatele, siis leiame treeningutel kindlasti "kuldse kesktee" - oma koormuse saavad nii tipptegijad kui ka päris algajad. Nii et higi ja koorumust saavad kogeda kõik treeningutel osalejad. Nii mina kui ka Verner Rannamets oleme keskealised lapsevanemad ja teame väga hästi, kuidas treenida lapsi, noori kui ka vanemaid inimesi. Kokkuvõttes - pakume mitmekülgset treeningut mõnusas õpetlikus seltskonnas."

Mis tunnetega Sa Spartasse treeningutele tuled?

"Olen saanud pildi, et Spartas leiab igaüks endale sobiva liikumisvormi. Lai valik jõusaaliseadeid ühendatuna mõnusa treeningkeskkonnaga on vähemalt minule loonud tunde, et Sparta on just õige koht, kus end sportlikult arendada ning võtta ette ka oma elustiilis totaalseid muutusi. Suurepärane tervik, kuhu on kerge tulla nii bussi kui ka oma autoga. Oleme Verneriga ootusärevust täis, et saame hakata pakkuma spartalastele ka oma oskusi Tekwon-Dos."

Lisa oma kommentaar

Sinu nimi:*
Sinu e-post:
Kommentaar:*
Lisa kommentaar
Kuvan 0 kommentaari
Ühtegi kommentaari ei ole.