Liikmete kogemusi

Nooruke Kaarel Keskra teab, et musklis keha ei treenita päevaga

16:17 22. september 2016

Sparta noorte jõusaaligrupis Indrek Verro käe all treeniv 17-aastane Kaarel Keskra teab, et nii nagu Roomat ei ehitatud nädalaga ei saa ka keha kiiresti musklitest pakatavaks treenida.

Kaarel Keskra on hea näide sihikindlast noorest spordimehest. Noorena Rakveres põhiliselt õues ringi joostes, korvpalli ning kergejõustikku harrastanud, soovis ta Tallinnasse kolides teadlikumalt treenima hakata. Saksa gümnaasiumi kehalise kasvatuse õpetaja, legendaarne spordipedagoog Ülo Kurig soovitas noormehele sammud seada Spartasse, et oma unistused spetsialistide abil ellu viia. Nii jõudiski Kaarel Indrek Verro juhendatavasse noorte jõusaali gruppi. „Alguses oli eesmärgiks lihaste kasvatamine, nüüd enam mitte. Võtan rahulikul ja aktsepteerin seda, et olen, nagu olen ja iga asi tuleb oma aja peale,“ kõneleb tarmukas treenija.

Treener Indrek Verro: Kaarel on sihilik treenija

Kaareli treener Indrek Verro meenutab, et kui ta Kaarlit esimest korda nägi, jättis noormees kohe mulje kui väga enesekindlast ja sihilikust treenijast. „Tema eesmärgid olid väga huvitavad, selliseid eesmärke ei ole ma varem noorte suust kuulnud. Minu kogemuse põhjal teadsin kohe, et neid saavutada on väga raske ja see nõuab oluliselt rohkem tööd kui Kaarel oli alguses arvanud,“ ütleb Indrek ja lisab: „Aga kuna ta oli nii enesekindel ja kordagi ei kahelnud selles mida ta mõtles, siis teadsin, et see on ainult aja küsimus millal ta need eesmärgid saavutab.“

Kaarel möönab, et poolteist aastat Indrek Verro käe all treenimist on laiendanud ta teadmisi mõistlikust ja targast treenimisest lausa plahvatuslikult. Nagu suurendusklaasiga vaataks praegu treeningute aabitsatõdede suunas. „Varem arvasin, et tean kõigest kõike, nüüd mõistan, et mul on veel palju jõusaalitreeningutest ja toitumisest õppida,“ ütleb Kaarel ja lisab, et Spartas käimine on tõstnud ta enesekindlust mühinal. „Varem läks mulle väga korda teiste arvamus minust, nüüd ma sellest enam ei hooli.“

Alakaalulise ja kõhna noorukina Spartasse tulnud Kaarel on tänaseks oma keha kenasti trimmi treeninud. „Olen siin kõvasti targemaks saanud. Nagu Roomat ei ehitatud üles ühe nädalaga ei saa ka oma keha kiiresti muskliliseks vormida,“ lausub noormees elutargalt.

Väljakutsed panevad vere vemmeldama

Treener Indrek Verro pidi Kaarlit alguses palju maa peale tagasi tooma ja seletama kuidas keha tegelikult toimib, et kõik ei ole päris nii nagu youtubes või kusagil ajakirjas väidetakse. „Eks tal oli alul seda raske omaks võtta, aga kui nägi et areng toimub, siis aina rohkem hakkas ka tema sellesse uskuma.“

Kaarel tunnistab, et igasugused väljakutsed panevad tal vere vemmeldama, on justkui elu sool ja pipar üheskoos. „Mulle meeldib ennast proovile panna, eriti veel, kui keegi ütleb, et ma ei suuda mingit asja teha,“ räägib ta ja lisab, et see kehtib ka jõusaalis treenimise kohta. „Naudin raskuste ületamist ka Spartas, eriliseks lemmikuks on jõutõmme – seal saan seda põhimõtet ellu viia.“

Kaarel on Verro sõnul noormees, kes tuleb jõusaali alati vähemalt 10 küsimusega ja ta tahab kõigile küsimustele vastuseid saada, lisaks sellele kirjutab ta maile ka oma kümne küsimusega. „Seda on hea vaadata, et noorel inimesel on selline huvi inimese ja inimese arengu vastu nii füüsilises mõttes, vaimses mõttes kui ka igas kolmandas mõttes. Kaarel mõistab, et saavutada midagi suurt, selleks ei saa keskenduda ainult ühele asjale, on vaja arendada kõiki oma teisi külgi lisaks füüsilisele ka. Tasapisi mõistab ka seda, et ei peagi kogu aeg trenni tegema vaid põhiosa arengust tuleb ikka taastumise arvelt.“

Kaarli spordilembus on üle kandunud ka lähedastele – ka tema noorem vend on leidnud tee Spartasse ning sportlikuks on muutunud ka vanaisa, kes arsti käsul on võtnud kaalus aastaga alla lausa 30 kilogrammi. Õigemini sai Kaarel omamoodi inspiratsiooni just vanaisa kaalukaotusest. „Mõtlesin, et kui tema suudab selliseid asju teha, siis peaksin ka mina oma eesmärkide püstitamise ja täitmisega hakkama saama.

Naudib Sparta õhkkonda

Aga millised need sihid noore mehe jaoks on? „Numbrilisi eesmärke pole – meeldib see, et tunnen üldist arengut. Teen järjest rohkem kätekõverdusi, kõhulihaste harjutusi ning jooksen kiiremini,“ loetleb ta oma lähiaja sihte.

Kaarel tunneb ennast Sparta jõusaalis justkui kodus. Õhku ja avarust on, treenerid lahedad ning kaastreenijad on mõistvad ning sõbralikud. „Naudin siinset õhkkonda, see on hea tunne, kui klaastreenijad tulevad vajadusel appi mingit harjutust aitama.“

Ka oma lähima abilise, treener Indrek Verro kohta on Kaarel ainult kiidusõnu varnast võtta. „Kiidusõnad lõpevad Indrekut iseloomustades ära. Tal on alati sinu jaoks aega, on tark ja sõbralik.“

Komplimendid on vastastikused. „Kaarel suudab oma peaga mõelda, ta suudab teha muudatusi kui selleks peaks tekkima vajadus, ta suudab kohaneda uue olukorraga, ta ei tööta enam nagu robot konveierilindi peal. Ta mõistab, et kõik päevad pole vennad ja treeningus ei ole ainult progressioon oluline vaid sama oluline on vahel ka regressioon. Kaarlist kuuleme veel kunagi suuri sõnu ja näeme suuri tegusid, selles olen ma kindel.“

 

Lisa oma kommentaar

Sinu nimi:*
Sinu e-post:
Kommentaar:*
Lisa kommentaar
Kuvan 0 kommentaari
Ühtegi kommentaari ei ole.