tunne treenerit

Kristi Vaher

Kristi Vaher

Sparta Pump, Vinyasa Flow, Pilates, AbsExpress, CrossCore ringtreening, Sangpomm, YogaFunc
Sparta Aasta treener 2019 ja 2020
Kristi Vaher: teeme koos trenni elustiili osaks!

Kristi sõnul on sport ta ellu kuulunud niikaua, kui ta mäletab. „Aastaid tegelesin ratsutamisega, kus sai natuke nooremate harrastajate peal ja treeneri kõrvalt nö. juhenduspraktikat omandatud,“ meenutab Kristi hetke, mil ta treeneriametist esimese maitse suhu sai.
Jõusaali külastades sattus Kristi mõned aastad tagasi BodyPumpi tundi, kus ta treenerikssaamise soov ka tõeliselt lõkkele lõi. „Edasi sai mindud EEVL-i poolt korraldatud aeroobikatreeneri tasemekoolitusele ja nii hakkasingi vaikselt Pumpi kõrval andma ka kergemaid aeroobikatunde,“ räägib Kristi, kes on läbinud Les Millsi intruktori- ja FX-kavade koolitused, osalenud core-ja fitpalli ja erinevatel stepi täiendkoolitustel.

Kristi omab areroobikatreeneri 4-ndat kutsetaset. "Olen läbinud Yogafunci koolituse (esimeses grupis, keda üldse koolitati ???? ehk alates selle loomisest), loomuliult Pump FX-i (aga ka Blasti, Stompi, Groovi), alustasin Les Millsi pumpiga (aga samuti juba pikemat aega tunde ei anna), EKFL-i Kulturismi- fitnessi- ja jõusaalitreeneri erialase koolituse, FAF-i baaskoolituse, ja mitmeid teisi areroobikaalaseid koolitusi stepi, core, fitballi, funktsionaalse treeningu ja jooga vallas. 


Antiikajaloo ja Sparta linnriigi spetsialist

„Igal tööl on omad head ja vead, kuid praegusel eluperioodil pean ma seda ametit enda jaoks parimaks võimalike seast. Lisaks sellele, et kunagi ei ole võimalust laiskuse tõttu trenni vahele jätta, annavad inimesed, kes mu trenni tulevad, meeletult positiivse emotsiooni terveks päevaks. Ka siis, kui enne tundi tundus peale tükkivat väsimus. Pole muud võimalust, kui naeratava näo ja säravate silmadega ringi käia,“ kõneleb ta.

Hetkel Kristi treeneriameti kõrval teist tööd ei tee. Küll on ta aga kirjas Tartu Ülikooli üldajaloo doktorantuuris ning püüab vaikselt arendada oma teadmisi antiikajaloo vallas. 
Keskkooli on Kristi lõpetanud siinsamas Sparta lähedal Tallinna Ühisgümnaasiumis. Bakalaureuse -ja magistrikraadi sai ta aga Tallinna Ülikooli Ajaloo Instituudis. „Erialases sfääris pean oma suurimateks saavutusteks magistritaseme cum laudet ja Eesti Teaduste Akadeemia poolt mu lõputööle omistatud teadustööde II kohta,“ ütleb ta.
 
Sodiaagimärk, kuidas see iseloomustab Sind?
 
"Tähtkujult olen Sõnn, kes tähetarkade jutu järgi peaks olema väga püsiv isiksus. Sõnn armastab eelkõige stabiilsust ning oma heaolu nimel on ta valmis lõputult rügama. Oma tegevustes on Sõnn hoolas ja ei jäta ühtegi tööd pooleli. Tähtsal kohal on Sõnnide elus hea söök,  jook, ilusad asjad ning neid ümbritsevad armastavad inimesed.
Kuigi ma ei pea tähemärgis kirjeldatut absoluutseks tõeks ning horoskoope eriti ei jälgi, siis põhipunktidega pean ma ennast tundes siiski nõustuma. Üldjuhul  olen suhteliselt materiaalne ja kalkuleeriv….kui asi ei puuduta kingi. Neid - nagu enamusel naistel - pole kunagi liiga vähe. Arvan siiski, et eriti jonnakas ja äkiline ma ei ole (kes seda ikka väga tunnistaks?). Pigem pean ma end väga leebeks. Seda muidugi niikaua, kuni mulle ja mu lähedastele ülekohut ei tehta. Sõprade palvetele ei oska ma pea kunagi ei öelda."
 
Mis Sind võlub oma ala juures?
 
"Armastan suhtlemist ja olla ümbritsetud inimestest, kes hoolivad oma kehast ning toovad alati lisaks füüsilise koormuse saamise soovile trenni kaasa ka positiivse meeleolu ja saali täitva energia. Lisaks treenitavatele on paremat kollektiivi pea võimatu leida."
 
Mis Sulle meeldib teha vabal ajal? Sinu hobid?
 
"Lisaks sellele, et armastan aega veeta oma sõpradega, on üheks mu lemmiktegevuseks küpsetamine. Tavaliselt ei ole ühtegi nädalat, kui ma ei möllaks köögis jahu, munade, šokolaadi ja küpsetuspulbriga, et mõnd uut või juba vana ja katsetatud kooki, küpsiseid, trühvleid või midagi muud valmis meisterda ja seda siis sõpradele sisse sööta."
 
Sinu kirjanduslik maitse?
 
"Paljud mu lemmikraamatud pärinevad kirjandusliku klassika esindajate ja kooli kohustuslike kirjanduse loetellu kuuluvate nimetuste hulgast. Nagu näiteks Zola „Daamide õnn“, M. Mitchell „Tuulest viidud“, Tammsaare „Tõde ja õigus“, Salinger „Kuristik rukkis“, F. Dostojevski „Kuritöö ja karistus“, J. London „Ürgne kutse“ ja „Valgekihv“, C.Bronte „Jane Eyre“, U.Eco „Roosi märk“."
 
Missugused on Su meeldejäävaimad filmi- ja teatrielamused? Lemmiknäitlejad?

 "Olen tohutu animatsioonfilmide austaja, seega lemmikute hulka kuuluvad „Jääaeg“, „Üle heki“, „Autod“ jt. Üldjuhul aga eelistan nii filmide kui ka teatrietenduste puhul komöödiaid. Paari viimase aasta eredamate näidendite hulka kuuluvad „Ürgmees“ ja „Kivid sinu taskus“."
 
Mis muusikat eelistad kuulata?
 
"Kindlat muusikastiili ma ei eelista. Kuulan muusikat klassikast rokini ja leian nende seast lood, mis kas siis püsivamalt või teatud perioodiks lemmikute listi koonduvad. Vabal ajal väga palju muusikat üldse ei kuula. Suur enamus kuulatavast jääb autoroolis kulutatud aja sisse."

Konkreetne muusikapala, mis tõmbab Sind enne treeningut käima?

"Ühtegi konkreetset lugu ei oska öelda, kuna lood, mida ma trenni sõites raadiost loodan kuulda, vahelduvad teatud perioodi vältel. Esimesed, mid mulle meenuvad ning viimasle ajal meeleolu tekitavad on Bostoni "More than Feeling", David Guetta lood, Brittany Murphy ja Paul Oakenfoldi "Faster Kill Pussycat", Muse "Supermassive Black Hole", Rascal Flatts "Life is Highway", Ian van Dahl "Castles in the Sky", Warp Brothers "We will survive", DJ Alligator "Meet her At the Loveparade", Freestylers "Fast life", Internal "I won´t be crying", Def Leppard "Pour Some Sugar on Me", The Verve "Bittersweet Symphony", Bon Jovi "Living on a Prayer" jne."

Kelle või mille võtaksid kaasa aastaks üksikule saarele?
 
"Kuna ühte asja ei sunnita vaid valima, siis endale armsad inimesed, päikesekreemi, musta teraleiva, šokolaadi ja mõned pesutarbed ei teeks ka iseenesest paha. Kuigi tõelise korilastena, nagu naljaga pooleks tänapäeva linnainimesed on, saaksime sooja üksiku saare erinevatest andidest kõik vajaliku ka ise valmistatud."
 
Kes on sinu lemmiksportlased? Miks?
 
"Lemmiksportlasi ei ole. Nagu enamik eestlasi, elan kaasa Eesti sportlastele. Lemmikspordialad, mida hea meelega piilun, on iluuisutamine ja koolisõit ratsutamises."
 
Iseloomusta Spartat? Sinu arvamus Spartast?
 
"Sparta on minu jaoks nagu teine kodu ja seda mitte ainult seetõttu, et seal trennide tõttu palju aega veedan, vaid kuna seal tunnen end ma end hästi ja mind ümbritsevad toredad töökaaslased ning positiivse laenguga treenijad. Naljaga pooleks: kus veel peaks üks antiikajaloolane töötama kui mitte Spartas."
 
Sinu elu moto?
 
"Tuua killuke päikest, positiivset energiat ja hea enesetunne mind ümbritsevate inimeste ellu ning naeratus nende näole."
 
Soovitus inimestele, kes Su tundi tulevad?
 
"Trenn loob hea enesetunde ja meeleolu, seega püüame üheskoos muuta trenni üheks elustiili osaks."
 
Sinu lemmiktund? Miks?
 
"Kui ma peaks oma tavapärastele tundidele veel midagi valima, siis eelistaksin steppi ja lihaste/hingamise/nö. vaimu koostöös tehtavaid treeninguid, mis annavad meeldiva emotsiooni ja koormuse."
 
Loe veel: