tunne treenerit

Ingrid Koort

Ingrid Koort

YOGAFUNC, ABSExpress, Functional Body

Ingrid Koort: naudi hetke, milles viibid!

Ingrid avastas aeroobika enda jaoks 2000. Aastal Tallinna Pedagoogilises seminaris noorsootööd õppides. „Seal oli mul vabaaineks liikumisring ja aeroobika trennides osalemine oli kohustuslik. Minu jaoks ei kujunenud see aga pelgalt kohustuseks, vaid toredaks kutsumuseks,“ ütleb ta  lisab, et esialgu nautis ta uut kiindmust kliendina ja edasi juba treenerina.

Aastal 2004 sooritas Ingrid EEVL-is treenerieksami ja sai Olümpiakomitee aeroobikatreeneri I kutsekvalifikatsioonitunnistuse. „Samal ajal juhendasin juba trenne koolis, kus töötasin huvijuhina.“

Ingrid on läbinud ka EFTE aeroobikatreeneri põhi- ja edasijõudnute kursuse. „Aastate jooksul olen käinud erinevatel koolitustel ja ideepäevadel. Oman EEVL-i aeroobikatreeneri kutsekvalifikatsiooni II taset,“ kõneleb ta.

Treeneri ameti juures võlub Ingridit see, et ta saab teiste heaks midagi ära teha, neid aidata. „Rahuldatud saavad nii liikumis- kui ka esinemisvajadus. Mulle meeldib, et ühe päeva sisse võib mahtuda nii palju erinevat tegevust ning ei pea kontoris hommikust õhtuni kohal olema. Tulen, olen, lähen. Ja millise fantastilise tundega igas eelpool nimetatud etapis.“

Lisaks treeneriametile teeb Ingrid ka kontoritööd valuutavahetuse ja kullaäriga tegelevas ettevõttes. „Seega oskan hinnata vabadust, mida treenerina tunnen.“

Ingrid on lõpetanud Tallinna Pedagoogilise Seminari noorsootöö erialal. Magistrikraadi õpingud Tallinna Ülikoolis organisatsioonikäitumises on hetkel pooleli.  

„Olen olnud ka Eesti noortekoondise kandidaat orienteerumises ja saavutanud Aeroobikakuninganna võistlustel III koha (2006 a-l). „

Sodiaagimärk, kuidas see iseloomustab Sind?

"Olen Ambur. Paljud, kes mind teavad, ütlevad, et ma polevat tüüpiline Ambur, liiga vaikne ja vaoshoitud selle tähemärgi kohta. Küll olen liikuv ja parajalt uudishimulik. Meeldib reisida ja avastada uut ning huvitavat. Ütlen välja otse, mis mõtlen ning amburile kohaselt ei kuku see alati välja meeldivalt, küll aga siiralt ja ilma mingi halva tagamõtteta. Ehk siis enne ütlen, siis mõtlen."

Mis Sind võlub oma ala juures?

"Mind haarab see, et saan olla loov. Olles abiks teistele, saan aidata ka iseennast ehk siis olla heas füüsilises vormis. Selle ala juures ei saa olla laisk. Ühelt poolt füüsiline vorm – jah -, kuid teisalt kaasaskäimine uute suundade ja trendidega. Pidevalt on vaja ennast täiendada. Eks seda peab muidugi iga ala juures, kuid treener on ikkagi iseenda firmamärk."

Mis Sulle meeldib teha vabal ajal? Sinu hobid?

"Mulle meeldib olla vabas õhus, olgu seal siis ükskõik mis tegevus. Aeg-ajalt jõuan metsa orienteeruma. Viimaste aastate avastus on golf. Üks hobidest on veel näitlemine - olen ühe harrastusteatri liige."

Sinu kirjanduslik maitse?

"Mulle meeldib lugeda klassikat. Lemmik on Erich Maria Remarque. Huvitavat lugemist on pakkunud ka Nekrassov. Ehk siis psühholoogiaalased kirjutised lähevad mulle ka korda."

Missugused on Su meeldejäävaimad filmi- ja teatrielamused? Lemmiknäitlejad?

"Clint Eastwood on teinud häid filme, mis mulle meeldinud. Ennekõike Gran Torino. Teatritest on minu vaieldamatu lemmik NO99, milele järgneb Linnateater. Meeldejäävaimaid teatrielamused sain ehk Linnateatri etendustelt „Palju õnne argipäevaks“ ning „Ohvrit mängides“. Näitlejatest meeldib mulle Tambet Tuisk ja teised NOO99 teatri esinäitlejad."

Mis muusikat eelistad kuulata?

"R´nb on ehk muusika, mida kuulan kõige enam ja mis mulle tõsiselt meeldib. Väga konkreetset lemmikut pole välja kujunenud. Ehk sellepärast kuulan ka kõike muud, välja arvatud hard rock, metal. Alternatiivmuusika ja chillout on viimasel ajal ka teema. Club 8, väga hea."

Konkreetne muusikapala, mis tõmbab Sind enne treeningut käima?

"Seda nüüd küll konkreetset ei ole. Vahel kuulan plaati, mille järgi trenni hakkan andma, vahel tuleb raadiost mingi väga mõnus muusika."

Kelle või mille võtaksid kaasa aastaks üksikule saarele?

"Üksikule saarele võtaksin kaasa oma lapse, sest lapsed ju kasvavad ja arenevad nii kiiresti, ei taha sellest ilma jääda. Ja kui võimalus antakse, võtan kaasa ka elukaaslase. Pere ikka ennekõike."

Kes on sinu lemmiksportlased? Miks?

"Lemmiksportlasi pole. Elan kaasa kõigile, kes parasjagu eestlastest võistlevad, olgu see siis mis ala iganes. Tõsi, jalgpalli jälgin suure huviga."

Iseloomusta Spartat? Sinu arvamus Spartast?

"Sparta on parajalt suur ja parajalt väike, et tunda ennast seal koduselt ja oodatuna. Spartas hinnatakse seda, mida sa teed ning usaldatakse sind. Arvan, et Sparta on jätkusuutlik ning arenev spordiklubi."

Sinu elu moto?

"Naudi hetke, milles viibid."

Soovitus inimestele, kes Su tundi tulevad?

"Oluline on liikuda ja mitte seisma jääda."

Sinu lemmiktund rühmatreeningute seast? Miks?

"Minu lemmikud on erinevad Fit-tunnid. Seal saavad tööd nii aju kui ka lihased."