Marius Unt

Marius Unt

IntervallVentti, SixPack, jooksutreener
Marius Unt: elu on elamiseks, mitte üle elamiseks!

Marius on erinevat treeneritööd teinud a-st 1986, kui ta õppis Tallinna Pedagoogilises Instituudi kehalise kasvatuse teaduskonna kolmandal kursusel. „Olen juhendanud nii kergejõustiklasi, kui ka suusatajaid,“ sõnab Marius ning kinnitab, et parimaks koolitajaks on olnud tema töö ning elu ise.

Treeneritöö kõrvalt on Marius omandanud massööri ameti. Huvi inimese anatoomia ning füsioloogia vastu sai tõenäoliselt alguse ajast, kui ta käis tudengina Tallinna Kiirabihaiglas öövalveid tegemas. „Olin aastal 1985. operatsiooniblokis medvend, aitasin patsiente operatsioonilauale tõsta ning viisin liiklusõnnetuses osalenute amputeeritud jäsemeid prügikasti,“ kirjeldab Marius värvikalt oma töökogemust.
Spartas annab Marius Venti tunde, mis on tema sõnul omamoodi jõu ja vastupidavustreeningu sümbioos tema kunagistest suusatrennidest.
 
Sinu Sodiaagimärk? Kuidas see iseloomustab Sind?

"Olen Kaksik. Üks stiilipuhtamaid! Kogu aeg on mitu rauda tules, kõik tundub huvitav ja kaasalöömist vääriv. Ja see pikk jalutusrihm, no ilma selleta ikka kaksiku puhul ei saa kohe mitte. Lootusetu on teda paigale paikseks suruda. Vaja on õhku, uusi situatsioone ning värskeid vahelduvaid emotsioone! Selline olen ka mina."
 
Mis Sind oma ala juures võlub?
 
"Võlub töö inimestega, nende innustamine, nendesse eneseusu süstimine ning sisemiste barjääride ületamine."
 
Mis Sulle meeldib teha vabal ajal? Sinu hobid?
 
"Vaba aega eriti polegi, sest tööd on väga palju. Ma ei hiilga just originaalsusega, kui mainin, et vabal ajal käin niipalju kui võimalik suusatamas. Talviti näeb mind sageli ümber Pirita kloostri varemete ja Pirita jõe nõlvadel ringi kihutamas.
Meelsasti käin ka teatris. Kõige odavam hobi, mis mu hingele kosutavalt mõjub, on aga telekast Animal Planeti vaatamine."
 
Sinu kirjanduslik maitse?
 
"Olen üles kasvatud koos Astrid Lindgreni raamatutegelastega. Meenub populaarne sari „Seiklusjutte maalt ja merelt“, indiaanlaste raamatud, aga ka "Mammutikütid" ja Jerome „Kolme meest paadis, koerast rääkimata“. Omal ajal lugesin väga palju kunstnike ja muusikute biograafiaid. Viimasel ajal ma enam ilukirjandust ei loe, pigem kuuluvad mu lugemislauale esoteerika ja new age´i raamatud ning suured arved, mis sageli postkasti potsatavad."
 
Missugused on Su meeldejäävaimad filmi- ja teatrielamused? Lemmiknäitlejad?
 
"Viiuldaja katusel" Krjukovi ja Salloga, „Pilvede Värvid“ Ita Everiga. Väga meeldivad NO teatri hoogsad tükid, näiteks „Perikles“ oli tõeliselt kino etendus. Tean et Linnateater on super, aga pole sinna sattunud.
Filmidest ei jõua rääkidagi… Mõned siiski loetleks üles: „Meet Joe Black“, kus Brad Pitt  mängib surma, „Roheline miil“, „Minu Aafrika“....Näitlejatest mainiksin Sandra Bullockit, Meg Ryanit, John Travoltat , Nicolas Cage´i ning Uma Thurmani."
 
Mis muusikat eelistad kuulata?
 
"Kindlasti ei kuula ma rasket metallrocki, ülejäänu- klassikast lastelauludeni on kõik okei."
 
Kelle või mille võtaksid kaasa aastaks üksikule saarele?
 
"Oma naise."
 
Kes on sinu lemmiksportlased? Miks?
 
"Meeldivad Katarina Witt,  Nadia Comaneci, Carl Lewis, Michael Phelps, Kristina Šmigun-Vähi ning Janika Mölder."
 
Iseloomusta Spartat? Sinu arvamus meie klubist?
 
"Sparta on üks äraütlemata õnnelik koht, sest ta on rajatud õigetele alustele:  peamine on head treenerid ja korralikud vahendid/masinad, kõik ülejäänu moodustub koostöö tulemusena. Siin on tõeliselt hea õhkkond ning olen rahul, et saan anda oma panuse sellesse tervikusse."
 
Sinu elu moto?

"Elu on elamiseks, mitte üle elamiseks!"
 
Soovitus inimestele, kes Su tundi tulevad?
 
"Ei tasu ära ehmatada , kui märkad et suurt midagi ei jõua teha. Pigem on see märk sellest ,et paras aeg on treenima hakata ja ennast kokku võtta."
 
Sinu enda lemmiktund? Miks?
 
"Väga meeldib PumpFX . Jõudu ja jaksu kõigile edaspidiseks!"
 
Loe veel: